+36 (30) 338 0099

Amit Budapest II. kerületéről tudni érdemes

Budapest II. kerülete az élő történelem és a magas színvonalú, elit modernitás elegye. A régészeti leletek szerint a terület már a római korban is lakott volt, majd a középkorban számos kisebb, Buda-környéki település helyezkedett el itt.

Amit Budavárról, Budapest I. kerületéről tudni érdemes

Budavár méltán viseli az I. kerület címet, hiszen hajdan itt született meg fővárosunk, majd évszázadokon át a budai Várhegy volt az ország középpontja és ma is számos nemzeti jelentőségű látnivaló található meg itt. A kerület összterülete 3,41 km², 5 elkülönülő városrészre oszlik, melyek a budai Várnegyed, a Gellérthegy, Krisztinaváros, a Tabán és Víziváros. Ahogy elnevezése is elárulja, a kerület a budai oldalon helyezkedik el. Szomszédos kerületei északon a II. kerület, délen a XI. kerület, nyugaton a XII. kerület, keleten pedig a Duna határolja.

Budapesti ingatlanvásárlást tervez? Amit a fővárosról tudni érdemes

Ahogy egy korábbi cikkünkben is írtunk róla, az ingatlan értékét nem pusztán annak konkrét adottságai, de annak helye, a környezet, a ferkventáltság is meghatározza. Fővárosunk pedig aligha mutat ebben egységes képet. Ráadásul minden lakóhely változtatás alkalmával fontos figyelembe venni a kinézett környék adottságait, így mielőtt valaki úgy dönt, hogy vidékről Budapestre költözik, vagy városon belül keres új lakhelyet, érdemes információt gyűjteni, tájékozódni.

A 10 leggyakoribb kérdés és válasz a jelzáloghitellel kapcsolatban

Ingatlanvásárláskor a vevők túlnyomó többsége hitelfelvételhez folyamodik, hiszen a több tíz, esetenként akár százmilliós nagyságrendű ingatlanárakat csak kevesen tudják saját tőkéből fedezni.

Itt vannak a részletek: Új fejlemények a CSOK PLUSZ-szal kapcsolatban

A január elsején induló program keretében a vállalt gyermekek számától függően 15-től 50 millió forintig terjedő, kamattámogatott hitelt igényelhetnek az arra jogosultak.

Fellélegezhetnek a gyermeket tervező családok: 2024-ben sem szűnik meg, sőt, megújul a CSOK

Bár a 2024-től életbe lépő, új Családi Otthonteremtési Kedvezmény pontos részleteit csak novembertől ismerhetjük meg, a bejelentést megtették és a legfontosabb információkat már közzé tették az október 25-i kormányinfón.

Elkezdődött a tanév, egekben az albérlet árak. Megéri bérelni?

Bár a tavalyi év végén még stagnáló-csökkenő tendenciát mutattak az albérlet árak és ez év elején még mindig elmaradt az albérlet árak növekedése az inflációtól, őszre megérkezett a nagy bumm és kilőttek az árak.

Nagy a kínálat, kevés a vásárlás. Eljött az alku ideje!

Értékesítésben van egy nagyon fontos aranyszabály, miszerint: Minden annyit ér, amennyit adnak is érte. Tehát ha a cél a viszonylag rövid határidőn belüli értékesítés, meg kell vizsgálnunk, hogy az eladásra kínált ingatlanunk a vevői rétegnek mennyit ér meg, az aktuális piaci állás szerint mennyit kérhetünk el optimálisan ingatlanunkért.

Biztos, hogy per- és tehermentes a társasházi lakás?

Ingatlan vásárlásakor a legfontosabb tényezők közé tartozik a fennálló tartozások és esetleges követelések ellenőrzése. Egy esetleges közüzemi tartozás a későbbiekben eladónak és vevőnek egyaránt sok fejfájást és magas költségeket is jelenthet, így nagyon fontos minden vásárlónak meggyőződnie arról, hogy a megvásárolni kívánt ingatlannal kapcsolatban nem áll fenn semmilyen befizetési elmaradás és az eladó érdekei is azt diktálják, hogy ne hallgasson el semmilyen ezzel kapcsolatos információt.

Most már hivatalos: 2024-től változik a családtámogatási rendszer

Ahogyan arról már egy korábbi cikkünkben is írtunk, az idei évben a - várakozásokkal ellentétben - változatlan feltételekkel folyamodhatnak a gyermekvállalásra készülő házaspárok Babaváró hitel igényléshez, a 2024-es évtől azonban már biztosan változnak a családtámogatási rendszer egyik legfontosabb bástyájaként számontartott, szabad felhasználású hitel feltételei.